Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

Vlekaři v hradeckém kraji letos investovali desítky milionů korun

neděle, 6. října 2019, 11:30

Lyžařské areály v Královéhradeckém kraji před zimní sezonou investovaly do rozvoje středisek a vylepšení služeb desítky milionů korun. Největší investice udělaly Skiareál Špindlerův Mlýn, SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou a středisko Malá Úpa. Prozrazují to provozovatelů lanovek a vleků ve středních a východních Krkonoších a v Orlických horách.

Největší české lyžařské středisko Špindlerův Mlýn letos vynaložilo přes 47 milionu korun, a to zejména do technologie nového prodejního systému skipasů. "Největší novinkou bude kompletní změna systému prodeje skipasů na zimní sezonu. V ČR to nebude mít obdoby, nikdo tento systém tady zatím nemá," uvedl Adam Svačina ze špindlerovského skiareálu.

V e-shopu skiareálu www.gopass.cz bude novinkou zavedení tzv. flexi-cen, kdy se cena skipasu bude odvíjet například od atraktivity termínu, předpokládané návštěvnosti nebo počasí. "Svou roli bude hrát také čas. Kdo si koupí skipas s dostatečným předstihem, získá ho za podstatně lepší cenu než ten, kdo nákup nechá na poslední chvíli. Zmizí tak klasický pevný ceník typu mimosezona a hlavní sezona," řekl Svačina.

Podle něj to bude se skipasy podobné jako například s letenkami. "Cena skipasu bude začínat pod hranicí 300 korun na den, v nejvytíženějších termínech poroste," uvedl Svačina. Cílem je dosáhnout rovnoměrnějšího rozložení lyžařů v průběhu celé sezony. Podrobnosti k novému systému skiareál teprve zveřejní. Loni byla cena jednodenního skipasu ve Špindlerově Mlýně v hlavní sezoně při koupi na pokladně 1000 korun.

Novinky také v dalších resortech

Hlavní novinkou ve SkiResortu Černá hora - Pec bude rozšíření nabídky sjezdovek pod jedním skipasem ze 44 kilometrů na 50 kilometrů. Lyžaři ve SkiResortu mohli doposud na jeden skipas lyžovat ve střediscích Janské Lázně, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Černý Důl a Svoboda nad Úpou. Nově se nabídka rozšíří také na středisko SKiMU v Malé Úpě. "Nadcházející sezonu bereme jako první etapu propojení SkiResortu Černá hora - Pec a SKiMU. Do budoucna bychom rádi areály propojili i skibusovou linkou," řekl ředitel SkiResortu Petr Hynek.

SkiResort letos investoval 25 milionů korun, například do rozšíření technologie Snowsat, která umožňuje šetrnější a efektivnější úpravu sjezdovek, a to v areálech Černá hora, Černý Důl a Velká Úpa. Peníze šly také do parkoviště v Černém Dole. "Stávající plochu jsme rozšířili o zhruba 150 parkovacích míst. Celkově tak Černý Důl nabídne bezplatné parkování na 400 místech hned u sjezdovek," řekla mluvčí SkiResortu Zina Plchová.

Ceny skipasů SkiResortu neměnil. Jednodenní jízdenka pro dospělého bude v takzvané standardní sezoně za 810 korun, při nákupu v e-shopu přes SkiResort Card 720 korun. V top sezoně, tedy o Vánocích a od poloviny ledna do začátku března, bude skipas stát 880 korun, přes e-shop bude za 790 korun.

V Deštném mohou kompletně pokrývat umělým sněhem 

Vlekaři v Malé Úpě letos investovali zhruba 25 milionů korun do lyžařského propojení areálů Pomezky a U Kostela. Prodloužili dva vleky a rozšířili délku sjezdovek a lyžařských propojovacích cest o 2,6 kilometru na více než šest kilometrů. Skipasy v Malé Úpě zdraží zhruba o pět procent. Jednodenní skipas v top sezoně přijde dospělého na 690 korun, ve standardní sezoně na 630 korun.

V Deštném v Orlických horách investovali okolo dvou milionů korun, a to hlavně do technického zasněžování a připravovaných projektů z oblasti stravování. "Hlavní novinkou bude zasněžování sjezdovky Zákoutí. Byla to jediná sjezdová trať bez pokrytí technickým sněhem. Od letoška tak budeme mít stoprocentní pokrytí sjezdových tratí zasněžovacím systémem," řekl vedoucí střediska Petr Prouza. V Deštném vzrostou ceny v průměru o tři až čtyři procenta. Celodenní skipas v hlavní sezoně vyjde dospělého na 540 korun.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky ČR, turistika, rekreace, hory, Královéhradecký, FOTO

O čem píše Drbna.cz

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipkuPřed deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Dnes, 10:11První případ úmrtí na chřipku A(H1N1), takzvanou novou nebo prasečí, byl v Česku zaznamenán před...

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

neděle, 20. října 2019, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

neděle, 20. října 2019, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o