Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

V létě strážníci řeší častější stížnosti na rušení nočního klidu

pondělí, 5. srpna 2019, 11:54

Městská policie má v tomto období o poznání více výjezdů a nejinak tomu bylo i o víkendu. Strážnici museli řešit hned několik stížností ze strany obyvatel, a to především kvůli rušení nočního klidu.

Operační pracoviště městské policie přijalo během o víkendu větší množství stížnosti na rušení nočního klidu. Teplé počasí je ideální pro večerní pobavení venku. Okna restaurací i bytů zůstávají otevřená a hluk, který za denního provozu ani nevnímáme, se ve ztichlém městě rozléhá po okolí.

Za rušení nočního klidu může padnout pokuta až 10 tisíc korun

Ideální je najít určitý kompromis mezi lidmi, kteří odpočívají a chtějí spát a těmi, kteří se chtějí pobavit. ,,Pokud míra hluku přesáhne určitou hranici a ruší noční klid, může být, jako přestupek proti veřejnému pořádku, řešena pokutou až do výše 10000 korun. Proto apelujeme na občany, aby se snažili být vůči sobě ohleduplní,” řekla mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Krátce před půlnocí řešila hlídka městské policie hluk televizního vysílání vycházející z otevřeného okna, před jednou hodinou ranní pak skupinku mladých lidí, užívající si zábavu u bazénu rodinného domku, přijala i několik stížností na hlasitou hudbu z restaurací či po druhé hodině ranní uklidňovali mládež dovádějící v parku.

Ve všech případech stačila domluva strážníků a lidé se ztišili.

Napsal Martin Doležal | Zdroj MP Hradec Králové

Štítky rušení, noční klid, strážníci

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o