Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

Strojírny Ammann zvedly tržby na 2,5 miliardy

úterý, 10. září 2019, 08:01

Výrobce silničních a zeminových válců Ammann Czech Republic z Nového Města nad Metují loni zvýšil tržby o devět procent na 2,52 miliardy korun. Růst podnik zaznamenal pátý rok po sobě. Hospodaření firmy loni skončilo ztrátou 47 milionů korun po ztrátě 70 milionů v roce 2017. Počet zaměstnanců firma loni zvýšila o šest procent na 637 lidí. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti za loňský rok.

Podnik, dříve známý jako Stavostroj, je součástí švýcarské skupiny Ammann, a to od roku 2005. V Královéhradeckém kraji společnost patří výší tržeb a počtem zaměstnanců mezi největší strojírenské firmy.

Loňskými tržbami novoměstské strojírny překonaly dosud rekordní obrat 2,4 miliardy korun z roku 2007. Pak se firmě kvůli světové hospodářské krizi odbyt propadl až na 834 milionů korun v roce 2009. Od roku 2010 jdou prodeje s výjimkou roku 2013 opět vzhůru. "Převážná část výnosů je soustředěna na deset hlavních zákazníků v oboru prodeje stavebních a silničních hutnicích strojů," uvedla společnost.

Chod firmy významně finančně podporuje mateřská skupina Ammann, která financování své české dcery plně převzala v krizovém roce 2009. Ke konci loňského roku od ní měla novoměstská firma půjčeno 1,15 miliardy korun.

Švýcarská skupina Ammann je předním světovým producentem výroben asfaltových směsí, betonárek, hutnicích a dalších strojů se zaměřením na výstavbu silnic a dopravní infrastruktury. Má devět výrobních závodů v sedmi zemích a zaměstnává asi 3000 lidí. Působí ve více než 100 zemích světa.

 

 

Napsal(a) ČTK | Foto Ammann

Štítky ČR, stroje, firmy, Ammann Czech Republic, TABULKA

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o