Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

Hradec zaplatí méně za zabezpečení staveniště ZUŠ Střezina

středa, 11. září 2019, 08:30

Práce na zabezpečení staveniště a odvezení suti z areálu Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové vyšly město o více než 131.500 korun bez DPH levněji, než se původně předpokládalo. Potvrdila to mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Město firmě Matex HK mělo za to zaplatit 771.000 korun bez DPH.

"Zjistilo se, že suti je o něco méně, než se předpokládalo, což znamená, že město ušetřilo 131.557 korun," řekla Šmídová. Město tak za práce nakonec zaplatí méně než 640.000 korun bez započtení daně.

Na řadu by nyní měla přijít stavba parkoviště s 15 místy pro rodiče školáků, které by mohlo být hotové na přelomu letošního a příštího roku. Parkovací plocha bude osazena dopravním značením a závorou, aby místa mohli využívat jen rodiče s dětmi.

Komplikovaná přestavba školy je ve stotisícovém Hradci Králové tématem několik měsíců. Škola k nevoli rodičů žáků a také pedagogů funguje v provizoriu. Uměleckou školu Střezina navštěvuje přes 2000 žáků. Na svou moderní budovu čeká čtvrt století.

Přestavba ZUŠ Střezina začala loni v lednu. Náklady měly činit asi 200 milionů korun. Práce ale nabraly zpoždění a radnice se rozhodla smlouvu se stavební firmou Prima ukončit. Firma na konci loňského června od kontraktu odstoupila, zdůvodnila to špatnou projektovou dokumentací předloženou městem. Letos v březnu firma městu předala staveniště zpět.

Radnice zadala v létě pražské firmě Energy Benefit Centre, která uspěla v soutěži mezi třemi zájemci, zpracování revize projektové dokumentace na přestavbu části školy. Radnici to vyjde na 2,1 milionu korun bez DPH. Revize by měla být hotová začátkem příštího roku. Pak by město chtělo vypsat tendr na stavební firmu a rekonstrukce by mohla začít na jaře 2020.

 

Napsal(a) ČTK | Foto Tomáš Vodička

Štítky ČR, správa, stavby, školy, Hradec Králové

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o