Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

Výstavba terminálu v Nové Pace by mohla začít za rok

neděle, 15. dubna 2018, 10:40

Výstavba nového autobusového terminálu v Nové Pace na Jičínsku by mohla začít příští rok. Město chce na projekt za maximálně 60 milionů korun získat dotaci, která by měla pokrýt až 90 procent nákladů.

„Projekt máme připravený, od loňského roku máme zažádáno o dotaci. Projekt splňuje požadavky dotace a teď čekáme na vyhodnocení. Pokud se do poloviny roku dozvíme, že jsme uspěli, tak na podzim bychom vypsali výběrové řízení na dodavatele a přes zimu ho vysoutěžili. Letos ale určitě stavět nezačneme," řekl Cogan. Pokud město s žádostí o dotaci letos neuspěje, výstavbu terminálu odloží. „Pokud půjde vše dobře, tak v roce 2019 bychom mohli začít stavět,“ řekl Cogan.

Nový terminál by měl vzniknout na místě současného nevyhovujícího autobusového nádraží a měl by nabídnout zázemí pro cestující včetně toalet a také 60 až 100 parkovacích stání.

O umístění plánovaného terminálu rozhodli před dvěma lety v anketě obyvatelé města. Lidé vybírali ze tří návrhů. Největší podporu získal návrh vybudovat nový terminál na místě současného, hlasovalo pro něj 63 procent z celkem 2722 hlasujících. Pro přesun nádraží na nové místo se vyslovilo 22 procent voličů, ostatní hlasující chtěli ponechat současný stav. V minulosti už v anketě Novopačtí rozhodovali o výstavbě bazénu nebo o rekonstrukci Masarykova náměstí.

Desetitisícová Nová Paka je regionálním dopravním uzlem na cestě do Krkonoš. Autobusové nádraží je staré čtvrt století. Denně odbaví na 120 autobusů.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky stavba, terminál, doprava, Nová Paka

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Dnes, 07:54Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31....

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volenýchKOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dnes, 07:17Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři...

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletíŽivot v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

úterý, 21. května 2019, 17:38Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o