Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

Městští strážníci o víkendu řešili opilce, rušení nočního klidu nebo odložené činčily

pondělí, 17. září 2018, 15:15

Další náročný víkend absolvovali hradečtí strážníci. Během uplynulých dní řešili téměř 300 událostí. Tradičně "nechyběli" opilci, zahozené injekční stříkačky nebo rušení nočního klidu. Krátkodobě se musela městská policie postarat i o dvě odložené činčily.

Mimo běžné hlídkové činnosti přijali strážníci i velké množství stížností. Devětkrát vyjížděly hlídky řešit stížnost na špatné parkování a stejný počet oznámení se týkal i rušení nočního klidu. 

„Hlučné oslavy na zahradách, vysokoškolských kolejích, otevřená okna restaurací, ale i partnerské hádky rušily spánek místních obyvatel. Ve většinou případů se strážníci setkali s pochopením, a lidé se s omluvou ztišili. Tři muži však vypité množství alkoholu nezvládli, narušovali veřejný pořádek a ohrožovali své zdraví,“ uvedla mluvčí strážníků Eva Kněžourová. K vystřízlivění proto museli být převezeni na protialkoholní záchytnou stanici.

V jednom případě museli strážníci zasahovat v hale vlakového nádraží, kde opilý cestující „diskutoval“ s ostrahou a odmítal budovu opustit.  Ve čtyři hodiny ráno pak jeli ke starší ženě, která měla utkvělou představu, že jí někdo ze střechy ukradl střešní hřebeny. 

„V neděli večer, při uzavírání hradeckých teras, nalezli strážníci osobu hledanou Policií ČR. Muž seděl na lavičce a spal. Po jeho probuzení a ověření totožnosti bylo zjištěno, že je v pátrání,“ dodala mluvčí. 

Městští policisté také prověřovali dvě oznámení, která se týkala „hluchoněmých výběrčích“, kteří se opět, naštěstí však marně, pokoušeli vymámit z kolemjdoucích peníze.

Během víkendu byly nalezeny i čtyři injekční stříkačky. Infekční materiál byl umístěn do kontejneru, který bude předán k odborné likvidaci. 

Odchytová služba převážela do útulku jednoho psa, do depozitu jednu kočku a v Zooparku Stěžery skončily dvě činčily, které někdo odhodil v krabici ke kontejnerům.

Napsal Tomáš Vodička | Zdroj Městská policie Hradec Králové

Štítky městská policie, Hradec Králové, víkend, přehled

O čem píše Drbna.cz

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

neděle, 20. října 2019, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

neděle, 20. října 2019, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

neděle, 20. října 2019, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o