Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

Řidič, který včera smetl policejní vozidlo, není žádný svatoušek. Byl opakovaně trestán

středa, 26. září 2018, 15:45

Případem včerejší nehody ukradeného auta a policejního vozu nedaleko letiště v Hradci Králové se dnes začali zabývat vyšetřovatelé z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. Při střetu byli zraněni tři policisté, kteří jsou v současné době v pracovní neschopnosti. Jeden z nich utrpěl vážné zranění, se kterým zůstal hospitalizován v nemocnici. Jejich kolegové nyní hledají svědky.

Muž, který ujížděl v kradeném autě a nehodu pravděpodobně způsobil, není rozhodně žádný svatoušek. V minulosti byl odsouzen za opakované krádeže nebo neoprávněné užívání cizí věci, v dubnu 2018 odešel z výkonu trestu, kde byl za vydírání a nebezpečné vyhrožování.

PSALI JSME: Muž ujížděl kradeným autem. Při nehodě zranil tři policisty, jednoho těžce 

Sedmadvacetiletý provinilec, který se po nehodě pokusil o útěk, má také několik záznamů v evidenční kartě řidiče. Z nich je zřejmé, že přesto, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz, byl opakovaně přistižen za volantem. „V současné době má až do srpna 2020 vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel za maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekla mluvčí policie Lenka Burýšková.

Policie hledá svědky

Krátce před nehodou měla být ulici Piletická u hradeckého letiště dvě neznámá osobní vozidla, která předjížděla podezřelého řidiče, jedoucího v ukradeném vozidle Volkswagen Passat Variant 3C. Jedním z těchto aut mělo být menší vozidlo značky Hyundai, pravděpodobně modré barvy.

„Žádáme proto oba dosud neznámé řidiče, aby se se svým svědectvím obrátili na linku 158 nebo se osobně dostavili na jakoukoliv policejní služebnu. Rovněž se obracíme na další případné svědky, kteří tudy okolo 14:30 projížděli a mohli tak poskytnout k případu jakékoliv informace, aby se rovněž neváhali obrátit na policii, za což děkujeme,“ uvedla mluvčí.

O čem píše Drbna.cz

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipkuPřed deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Dnes, 10:11První případ úmrtí na chřipku A(H1N1), takzvanou novou nebo prasečí, byl v Česku zaznamenán před...

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

neděle, 20. října 2019, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

neděle, 20. října 2019, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o