Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

Vyhrožovali lidem, že zabijí jejich rodiny, teď oběma agresorům hrozí až osm let vězení

pátek, 12. října 2018, 16:40

Policie v tomto týdnu zatkla dva muže, po kterých bylo vyhlášené celostátní pátrání. Oba vyhrožovali a napadli své známé, kteří jim dlužili peníze. Agresorům hrozí až osm let za mřížemi. Na soud si počkají ve vazbě.

Policisté v týdnu zadrželi dva muže, po kterých bylo vyhlášené celostátní pátrání. Ti společně v sobotu odpoledne napadli dva své známé před restaurací v Nechanicích. Napadení jim vraceli peníze, vrácená částka se však obviněným mužům nelíbila a chtěli po nich další peníze. Vyhrožovali jim, že zabijí je i jejich rodiny a několikrát je udeřili pěstí do obličeje.

Mladšího z mužů se strážníkům podařilo zadržet v pondělí dopoledne na Bydžovsku v místě jeho bydliště. Starší muž se ukrýval v Novém Bydžově až do úterního rána. V pátrání byl kvůli předchozí trestné činnosti označen jako nebezpečný pachatel. Policisté se obávali, že je ozbrojen, při zatýkání mu proto hrozili střelnou zbraní.

Třicetiletého muže obvnili policisté pouze z vydírání. Třiatřicetiletý recidivista je kromě vydírání obviněn také z nebezpečného vyhrožování a zpronevěry. Těch se měl dopustit v minulém měsíci, kdy převzal 1,1 milionu korun od ženy, které měl na základě smlouvy o dílo zrekonstruovat dům.

„Práce měl ukončit 1.10.2018, což však nedodržel a z celkové částky minimálně 600 tisíc použil pro vlastní potřebu. Když žena po něm chtěla práci nebo peníze zpět, začal ji slovně urážet a vyhrožovat usmrcením jejím i celé její rodiny,” popsala jednání staršího z obžalovaných mluvčí policie Iva Kormošová. Oběma mužům hrozí až osmileté vězení. Na soud budou čekat ve vazební věznici.

Foto pixabay.com | Zdroj Policie ČR

Štítky Policie ČR, vyhrožování, nebezpečí, soud

O čem píše Drbna.cz

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipkuPřed deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Dnes, 10:11První případ úmrtí na chřipku A(H1N1), takzvanou novou nebo prasečí, byl v Česku zaznamenán před...

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

neděle, 20. října 2019, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

neděle, 20. října 2019, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o