Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

Falešný vnuk chtěl po telefonu půjčit 400 tisíc. Důchodkyně mu neuvěřila

pondělí, 22. října 2018, 19:40

Seniorce z Hradce Králové minulý týden zazvonil telefon, volající se představil jako její vnuk a chtěl půjčit 400 tisíc. Na druhé straně byl ale podvodník. Šestaosmdesátiletá žena naštěstí zachovala chladnou hlavu a kontaktovala pravého vnuka.

„Minulý týden jedné šestaosmdesátileté paní z Hradce Králové zavolal na pevnou linku neznámý muž, který se vydával za jejího vnuka a požadoval po ní půjčit 400 tisíc korun, s tím, že je do zítra vrátí,“ popsala telefonát mluvčí policie Iva Kormošová.

Žena mu řekla, že tolik peněz nemá. Podvodník jí přesto jí pověděl, že se za dvě hodiny pro peníze zastaví. Ačkoliv muž ve sluchátku řekl, že ho bolí v krku, proto má změněný hlas, žena byla na pochybách. Bylo jí navíc divné, aby její vnuk chtěl po ní takovou sumu. Měla za to, že by ho to ani nenapadlo.

„Obratem svému vnukovi zavolala. Ten jí potvrdil, že nevolal a žádné peníze po ní nechce. Na jeho radu se obrátila na linku 158. Přivolaní policisté se okamžitě začali případem zabývat. Pokud se jim podaří pachatele vypátrat, u soudu mu bude hrozit až pětiletý trest odnětí svobody,“ uzavřela Kormošová.

Napsal Tomáš Vodička | Foto pixabay.com | Zdroj Policie ČR

Štítky Policie ČR, podvod, telefon, seniorka

O čem píše Drbna.cz

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipkuPřed deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Dnes, 10:11První případ úmrtí na chřipku A(H1N1), takzvanou novou nebo prasečí, byl v Česku zaznamenán před...

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

neděle, 20. října 2019, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

neděle, 20. října 2019, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o