Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

Muž kradl peníze a tablety přímo ve firmě, kde pracoval. Teď spadla klec

úterý, 6. listopadu 2018, 12:01

Hradečtí policisté dopadli v minulém týdnu muže, který okrádal vlastního zaměstnavatele. Z firmy na Slezském Předměstí postupně odnesl čtyři ještě zabalené tablety a deset tisíc v hotovosti. Svého činu nyní lituje, hrozí mu až dva roky vězení.

Ve firmě sídlící na Slezském Předměstí se na začátku června ztratily čtyři úplně nové tablety. „Jelikož se v tu dobu ve firmě stěhovalo, zaměstnanci se domnívali, že tablety jsou někde zastrčené a ztrátu nehlásili,” vysvětlila policejní mluvčí Iva Kormošová. O měsíc později však ve stejné firmě zmizelo deset tisíc korun.

Peníze někdo vzal ze tří příručních pokladen, jež byly uloženy v šuplících pracovních stolů. Krádež nahlásili policistům, kteří zjistili, že by lup mohl mít na svědomí zaměstnanec firmy. „Podezření se ukázalo jako pravdivé a muž se navíc po předložení důkazů přiznal i ke krádeži tabletů,” popsala Kormošová. Na svou obhajobu prý uvedl, že byl ve finanční tísni.

Dvaatřicetiletý muž z Hradce Králové ukradené tablety prodal, aby splatil svůj dluh. Činu lituje a slíbil, že škodu ve výši téměř 30 tisíc korun svému zaměstnavateli zaplatí. Hrozí mu až dva roky za mřížemi.

Foto pixabay.com

Štítky zaměstnavatel, firma, krádež, tablety, Policie ČR

O čem píše Drbna.cz

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipkuPřed deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Dnes, 10:11První případ úmrtí na chřipku A(H1N1), takzvanou novou nebo prasečí, byl v Česku zaznamenán před...

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

neděle, 20. října 2019, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

neděle, 20. října 2019, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o