Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

Syn zaslal svému otci do vězení pervitin, oběma hrozí mnohaleté tresty

pondělí, 12. listopadu 2018, 09:12

V zásilce do věznice Valdice na Jičínsku byl nalezen pervitin. Při vyšetřování se zjistilo, že ho měl zaslat syn svému otci. V uplynulých dnech je začali kriminalisté oba trestně stíhat. V případě prokázání viny hrozí staršímu z mužů trest odnětí svobody na jeden rok až pět let, mladší může dostat až deset let.

Otec měl podle policie vymyslet zaslání poštovní zásilky, která obsahovala i pervitin, na jméno jiného vězně, určenou ve skutečnosti pro něho. Drogu měl opatřit a do zásilky ukrýt jeho syn, který je tak obviněn ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve stádiu pokusu. Doručenou poštovní zásilku s drogou se podařilo odhalit při kontrole příslušníkům Vězeňské služby ČR.

V současné době jičínští kriminalisté evidují několik obdobných případů. Ročně se jedná zhruba o deset odhalených poštovních zásilek, které obsahují důmyslně ukryté omamné a psychotropní látky, různé druhy léků a anabolika. Ve většině případů se kriminalistům daří vypátrat a předat příslušným soudům nejenom samotné odesílatele poštovních zásilek (dealery nebo rodinné příslušníky), ale rovněž i samotné vězně, kteří vše vymýšlejí a organizují.

„Starší z mužů je obviněn jednak z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve stádiu pokusu a účastenství jako organizátor a dále z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ řekl mluvčí policie Aleš Brendl.

Mladší z mužů se toho měl dopustit přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech trestán.

„V případě prokázání viny tak hrozí staršímu z mužů trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. Mladšímu z mužů hrozí v případě prokázání viny až desetiletý trest odnětí svobody,“ uzavřel Brendl.

Napsal Tomáš Vodička | Zdroj Policie ČR

Štítky Policie ČR, drogy, prodej, vězení

O čem píše Drbna.cz

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipkuPřed deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Dnes, 10:11První případ úmrtí na chřipku A(H1N1), takzvanou novou nebo prasečí, byl v Česku zaznamenán před...

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

neděle, 20. října 2019, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

neděle, 20. října 2019, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o