Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

Během dvou dnů zmizely z přírody Krkonoš skoro čtyři tuny odpadků

úterý, 8. května 2018, 17:00

Během dvou dnů sesbírali dobrovolníci a pracovníci Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) při Akci Čisté Krkonoše téměř čtyři tuny odpadků. Výsledek je podobný jako minulý rok. Sběrači do hor vycházeli z šesti pracovišť parku v Harrachově, na Rezku, v Horním Maršově, Špindlerově Mlýně, Černém Dole a Peci pod Sněžkou.

„Strážci vždy vytipují trasy tak, aby se nikdo nevracel po už vyčištěné oblasti. To by byla zbytečná vycházka a je potřeba udělat co nejvíc práce,“ uvedl mluvčí Krkonošského národního parku Radek Drahný.

Do úklidu se zapojilo asi 240 zaměstnanců KRNAP a pět desítek dobrovolníků. K nim přibylo na polské straně kolem 50 lidí z tamního národního parku.

Množství odpadků několik let stagnuje nebo i mírně klesá. Podle Drahného jsou návštěvníci díky dlouhodobým apelům disciplinovanější.

„Uklízíme po nějakých třech milionech návštěvníků, kteří v zimě přijedou. Lidé nejsou vyloženě nepořádní, ale třeba schovají obal od svačiny pod lavičku a mají pocit, že to nikdo nevidí,“ řekl Drahný. Někdo také nechtěně ztratí třeba plastovou lahev z batohu. Kleč kolem cest, kam si lidé často odskočí na záchod, také bývá plná papírových hygienických potřeb.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky Krkonoše, úklid, sběr, KRNAP

Kam dál?

Na hradeckém Pivovarském náměstí se slaví Den krajeNa hradeckém Pivovarském náměstí se slaví Den kraje

Na hradeckém Pivovarském náměstí se slaví Den kraje

úterý, 8. května 2018, 13:30Pivovarské náměstí v Hradci Králové dnes patří tradičním oslavám Dne kraje. Oficiální část programu...

Na státní svátek si veřejnost prohlédne Hrzánský palácNa státní svátek si veřejnost prohlédne Hrzánský palác

Na státní svátek si veřejnost prohlédne Hrzánský palác

sobota, 5. května 2018, 16:50Úřad vlády zpřístupní na státní svátek Den vítězství v úterý 8. května reprezentační prostory...

Směrnice o zbraních obsahuje mnoho nesmyslů, říká David Karásek ze sdružení LEXSměrnice o zbraních obsahuje mnoho nesmyslů, říká David Karásek ze sdružení LEX

Směrnice o zbraních obsahuje mnoho nesmyslů, říká David Karásek ze sdružení LEX

sobota, 5. května 2018, 10:00Vláda schválila návrh novely zákona o zbraních, která zohledňuje směrnici EU, proti které Česko...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o