Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

Hradecká zdrávka dostane modernější laboratoře za 10 milionů korun

neděle, 8. dubna 2018, 15:30

Moderních laboratoří s novým vybavením se dočká Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola v Hradci Králové. Desetimilionový projekt na rekonstrukci místností a nákup vybavení schválila včera krajská rada. Stavební práce začnou v květnu.

Rekonstrukce laboratoří hradecké zdravotnické školy je nezbytná. Stav laboratoří totiž odpovídá době, kdy byl jejich inventář pořízen – a to bylo před více jak dvěma desítkami let. Kromě nedostačujících prostorů pro ukládání pracovních pomůcek a řady problémů s technickým zařízením místností je zde hlavním problémem především ochrana zdraví žáků. Moderní laboratoře umožní jak kvalitnější výuku, tak bezpečnější provoz a v neposlední řadě i bezbariérovost,“ okomentovala důvody realizace projektu Martina Berdychová, náměstkyně hejtmana pro oblast školství, kultury a sportu.

Jedním z nezbytných kroků ke stabilizaci zdravotnictví v Královéhradeckém kraji je rozvoj zdravotnického vzdělávání, které vychovává personál pro naše nemocnice. Zkvalitnění prostor zdravotnických škol a jejich výuky je důležitá investice, jejíž výsledky pocítíme v následujících letech,“ zhodnotil význam projektu hejtman Jiří Štěpán.

Předmětem projektu je dodávka nového vybavení laboratoří fyziky, chemie a biologie. Na místě nejprve proběhnou stavební úpravy, které zahrnují nové rozvody plynu, vody a odpadů a výstavbu výtahu, který umožní zmíněný bezbariérový přístup.

Projekt bude mít dopad na teoretickou a praktickou výuku žáků. Díky jeho realizaci dojde ke zkvalitnění výuky fyziky, chemie a biologie, a to především v její praktické části. Díky novému vybavení budou moci pedagogičtí pracovníci využívat nejmodernější zařízení, technologie a projekční techniku,“ sdělila ředitelka školy Soňa Lamichová a dodala, že nové laboratoře přinesou i atraktivnější výuku, která zvýší zájem o studium. „Vedle toho bude mít rekonstrukce pozitivní dopad i na žáky se zdravotními omezeními, což by do budoucna mohlo umožnit takto hendikepovaným vstup do oboru zdravotnictví,“ doplnila ředitelka Lamichová.

Předpokládaná hodnota rekonstrukce činí 10,4 milionu korun včetně DPH. Na projekt kraj získal příslib dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) ve výši 90 %. Zbylou částku pokryje krajský rozpočet.

Začátek stavebních prací se předpokládá na konec května. Termín dokončení je naplánován na prosinec 2018. 

Kromě maturitních oborů Zdravotnické lyceum, Zdravotnický asistent, Laboratorní asistent či Asistent zubního technika nabízí škola i vyšší odborné vzdělání v oborech Diplomovaná všeobecná sestra, Diplomovaný farmaceutický asistent, Diplomovaný zubní technik a Diplomovaný zdravotní laborant. Nově škola otevírá i unikátní obor Diplomovaná dětská sestra.

Tisková zpráva | Foto pixabay.com

Štítky zdravotnictví, školství, Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Kam dál?

Hradec Králové opět podpoří nadané a sociálně slabší studentyHradec Králové opět podpoří nadané a sociálně slabší studenty

Hradec Králové opět podpoří nadané a sociálně slabší studenty

středa, 4. dubna 2018, 20:00V probíhajícím školním roce město podporuje sedmnáct hradeckých studentů, kteří si vzhledem ke své...

O čem píše Drbna.cz

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změnZákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Dnes, 07:30Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud...

Podle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokůmPodle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokům

Podle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokům

úterý, 19. února 2019, 19:23Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k...

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní filmVIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

úterý, 19. února 2019, 16:13Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o