Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Hradecká Drbna

Ministryně Maláčová přijede do Hradce. Zahájí dny sociální práce

úterý, 10. září 2019, 10:27

Do Hradce Králové se po roce opět sjedou stovky vědců z České republiky i zahraničí. Jejich cílem budou XVI. Hradecké dny sociální práce, které se uskuteční 12. a 13. září v kampusu Na Soutoku Univerzity Hradec Králové. Ústředním tématem letošního ročníku bude Sociální začleňování v kontextu sociální práce. Účast na konferenci přislíbila ministryně práce a sociálních věcí ČR Jana Maláčová. 

ana Maláčová vystoupí s příspěvkem, který bude zaměřen na ocenění sociální práce jako klíčového nástroje sociálního začleňování, což odpovídá letošnímu tematickému zaměření konference: Sociální začleňování v kontextu sociální práce.

Hlavním českým řečníkem letošních Hradeckých dnů sociální práce bude Ivan Gabal. Téma jeho přednášky zní: „Jsou změny sociální politiky ČR za čtvrtstoletí výsledkem poznání nebo krizí? Lze s tím něco dělat?“

Chybět nebude ani řada zahraničních vědců a odborníků. Jako hlavní zahraniční host vystoupí Il Nam Kwon – děkan Fakulty sociálních věd z jihokorejské Myognji University. Tématem jeho referátu bude: Overview of Korea's Protection & Support System for Youth at Risk.

Hlavní program, stejně jako v předešlých letech, doplní řada akcí. V pátek se uskuteční panelová diskuse na téma Sociální bydlení. Součástí konferenčního programu bude také prezentace poskytovatelů sociálních služeb, se kterými ÚSP FF UHK dlouhodobě spolupracuje při zajišťování praxí svých studentů.

Napsal(a) Martin Doležal, Univerzita Hradec Králové | Foto Facebook/Jana Maláčová

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o